Strona Rolety Olsztyn poleca:

Rolety tekstylne wewnętrzne

Reklama - Rolety Olsztyn

  • rolety naokienne
    – system wolno wiszący
    – system w zabudowie ( na prowadnicach)
  • rolety naścienne

Rolety zewnętrzne

  • aluminiowe (wypełnione pianką poliuretanową)

Wykonuję rolety wewnętrzne z trwałych materiałów, aby skutecznie chroniły przed promieniami słonecznymi i służyły przez wiele lat. Są one schludne i mogą pełnić również funkcję ozdobną.
Do eleganckich i stonowanych wnętrz idealne są rolety rzymskie – są one bardziej wiotkie od tradycyjnych rolet, jednak od zasłon różni je sposób odsłaniania oraz zasłaniania – do tych czynności używa się – tak jak w przypadku rolet i żaluzji – sznurka lub łańcuszka. Połączeniem żaluzji i rolet są plisy. Posiadają one nowoczesną formę i są niezwykle funkcjonalne. W zależności od potrzeb – mogą być całkowicie zasłonięte lub odsłonięte jak rolety lub częściowo wpuszczać słońce jak żaluzje.

Rolety XXI wieku

Na pewno każdy z nas przekonał się o funkcjonalności rolet. Stanowią one również podstawowy element dekoracyjny wnętrza domu, biura czy lokalu użytkowego. Co stanowi o ich sukcesie? Prostota, zalety estetyczne, funkcje przyciemnienia, lub rozjaśnienia wnętrza i intuicyjna dziecinnie prosta obsługa, łatwa konserwacja i często łatwy i przyjemny montaż. Znamy rolety tradycyjne.

Przyszłość rolet

A jak wygląda przyszłość tych praktycznych elementów wnętrz? Czym charakteryzują się rolety XXI wieku?
Załóżmy, że chcielibyśmy za pomocą pilota sterować otwieraniem i zamykaniem rolety. Jest to możliwe, gdyż rolety lub całe grupy rolet mogą być otwierane i zamykane za pomocą jednego przycisku. Dodatkowo np. o stałych porach dnia. Automatyczne sterowanie pozwala także na to by roleta zasłaniała okno na optymalnej wysokości. Silniki do rolet mogą być sterowane radiowo lub przewodowo. Ważne jest by przy zakupie tych pierwszych zaopatrzyć się w pilota, który przesyła sygnał do anteny umieszczonej przy silniku.

Na rynku jest obecnie bardzo duża oferta tego typu urządzeń. Sterowanie radiowe może być proste lub bardziej skomplikowane. Wybierając pilota należy zwrócić uwagę by silnik i pilot był tego samego producenta. Do zwykłych napędów możemy dokupić jakieś sterowanie zewnętrzne, np. sterowanie falami radiowymi lub wi-fi. Natomiast dokonując wyboru napędu radiowego musimy mieć sterownik tego samego producenta. Istnieją jeszcze napędy przeciążeniowe, które nie dopuszczają do uszkodzenia rolety wykrywając np. jej przymarznięcie czy oblodzenie.
Rolety oprócz tradycyjnego zasilania sieciowego mogą być też z silnikiem bateryjnym, który możemy po prostu naładować zewnętrzną ładowarką.

Design ma znaczenie

Poza tymi rewelacyjnymi rozwiązaniami technicznymi producenci nowoczesnych rolet prześcigają się na polu designu. Przyszłość wzornictwa z pewnością obejmie coraz większy udział potencjalnych klientów w aranżowaniu wystroju okien pojedynczych wnętrz jak i okien całych budynków. W końcu każdy właściciel swego nowego domu chce mieć jak największy wpływ na jego design. Rolety XXI wieku to też rolety 3D, które stanowią połączenie rolet i żaluzji. W tym obszarze możliwości kreowania designu są jeszcze większe a efekt jest pasjonujący. Tak oto elektronika i sztuka wzornictwa pracują nad coraz większą jakością rolet dla komfortu mieszkańców współczesnego inteligentnego wnętrza. 

Strona Rolety Olsztyn zaprasza do kontaktu